JSW ostro hamuje wydobycie węgla

  JSW ostro hamuje wydobycie węgla

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jastrzębska Spółka Węglowa nie wydobywała węgla w czwartek, fedrunku nie będzie także w poniedziałek, a według ostatniej decyzji szefów firmy, także w najbliższy piątek.
  O kolejnym, trzecim już dniu bez wydobycia, zarząd firmy zdecydował po przeprowadzeniu konsultacji z dyrektorami wszystkich kopalni.

  - W piątek pracownicy mogą po raz kolejny wziąć urlop lub skorzystać z innego, płatnego lub niepłatnego dnia wolnego - wyjaśnia Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka JSW.

  Prace w tym dniu zostaną ograniczone do najpotrzebniejszych konserwacji urządzeń i maszyn, remontów oraz prac wynikających z utrzymania w kopalniach bezpieczeństwa. Równocześnie zarząd spółki podjął decyzję o bezwzględnym ograniczeniu ilości osób pracujących w soboty i niedziele do absolutnego minimum.

  - Powołaliśmy też zespół, który zajmie się analizą ekonomiczną i wypracowaniem zasad, w oparciu o które kopalnie będą prowadziły wydobycie tylko przez cztery dni w tygodniu. Ograniczenie to miałoby obowiązywać od maja do końca czerwca, z możliwością przedłużenia lub skrócenia okresu obowiązywania zmniejszonego wydobycia w zależności od sytuacji rynkowej firmy - dodaje Jabłońska-Bajer.

  Zdaniem szefów firmy, fedrunek tylko przez cztery dni to obecnie konieczność wymuszona dostosowaniem wielkości produkcji do możliwości zbytu węgla, z którego sprzedażą jest niestety coraz gorzej.
  1 3 4 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   JSW ostro hamuje wydobycie węgla

   antonfr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   O ile wiem to Spółka powstała 11 lat temu z myślą o ujednoliceniu UZP czyli płac,premii,funduszu socjalnego czy możliwości wspomagania się sprzętem.Gdzie przez ten czas byli zarządzający,skoro była...rozwiń całość

   O ile wiem to Spółka powstała 11 lat temu z myślą o ujednoliceniu UZP czyli płac,premii,funduszu socjalnego czy możliwości wspomagania się sprzętem.Gdzie przez ten czas byli zarządzający,skoro była po temu koniunktura?Teraz wiadomo ,że trzeba równać w dół. Przez lata mówi się o powstaniu grupy węglowo-koksowej,a teraz jesteśmy uzależnieni od Mittala. Gdzie były Związki Zawodowe i dlaczego blokowały powstanie grupy? Wina leży po obydwu stronach, a teraz łatwo manewrować ludźmi mówiąc o kryzysie (oczywiście nań nie mają wpływu ani zarząd ani związki) lub o spadku płac.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama