Prezydentów trzech miast połączył Trójkąt Trzech Cesarzy

  Prezydentów trzech miast połączył Trójkąt Trzech Cesarzy

  Sławomir Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Obiecywano współpracę, wspólne przedsięwzięcia, a być może i... port!
  Minęło dokładnie pięć lat od uroczystego odsłonięcia obelisku upamiętniającego wejście Polski do Unii Europejskiej w Trójkącie Trzech Cesarzy.

  Obiecywano współpracę, wspólne przedsięwzięcia, a być może i... port! Dziś mija dokładnie pięć lat od uroczystego odsłonięcia obelisku upamiętniającego wejście Polski do Unii Europejskiej w Trójkącie Trzech Cesarzy. Dokonali tego prezydenci trzech miast: Sosnowca, Jaworzna i Mysłowic. Nadal miastami rządzą ci sami ludzie, którzy wtedy składali obietnice. Ze strony Sosnowca - Kazimierz Górski, Jaworzna - Paweł Silbert i Mysłowic - Grzegorz Osyra. Czy sypełnili obietnice?

  Deklarowali owocną współpracę. Paweł Silbert i dziś podtrzymuje te słowa.

  - Chętnie zgodziłem się wziąć udział w projekcie, który łączy ludzi. Miałem wówczas na myśli współpracę kulturalną, która zaowocowała szeregiem wydawnictw, sympozjów i spotkań w sprawie Trójkąta. Współpraca, to nie tylko wspólne inwestycje. Przez wiele lat starałem się przekonać członków Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, że do Jaworzna powinna biec nitka Drogowej Trasy Średnicowej. Nie mogłem znaleźć zrozumienia. Dopiero wsparcie pomysłu przez prezydenta Górskiego spowodowało inne spojrzenie na ten projekt. Dziś mogę powiedzieć, że będzie realizowany - wyjaśnia Paweł Silbert.

  Prezydent Kazimierz Górski także obiecywał ścisłą współpracę z sąsiednimi miastami.

  - Nie mam sobie nic do zarzucenia. Z Mysłowicami realizujemy przedsięwzięcie jakim jest kolektor Bobrek i projekt kanalizacji z oczyszczalnią ścieków na Radosze. Zabiegaliśmy o dokończenie po kilkunastu latach mostu na Przemszy, aby połączyć Mysłowice przez zmodernizowaną ulicę Orląt Lwowskich z węzłem drogowym na Jęzorze - mówi Górski dodając, że wraz z Jaworznem jest zaangażowany w projekt Gospodarcza Brama Śląska, którego realizacja ma podnieść atrakcyjność inwestycyjną regionu, i która będzie sprzyjała powstawaniu nowych przedsiębiorstw oraz jak się szacuje da około 12 tysięcy nowych miejsc pracy.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama