Ważne
  Nauczyciele ukarani za zagubienie uczennicy z...

  Nauczyciele ukarani za zagubienie uczennicy z Czechowic-Dziedzic

  Katarzyna Piotrowiak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nauczyciele są odpowiedzialni za zgubienie uczennicy w lesie, nie powinni się zgodzić na wyjście dzieci w góry tak późnym wieczorem - mówi wicekurator Dariusz Wilczak
  Wicekurator Dariusz Wilczak przez kilka dni badał sprawę dwunastolatki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach, która zgubiła się na wycieczce szkolnej. Dodatkowy zarzut dotyczy dokumentacji. Okazało się, że nauczyciele zdecydowali się na wyjście z dziećmi do lasu, nie zgłaszając swoich planów dyrektorowi szkoły.

  Historię wycieczki szkolnej w Srebrnej Górze na Dolnym Śląsku opisywaliśmy tydzień temu.


  Dziewczynka zaginęła w górzystym terenie w czwartek 23 kwietnia w trakcie podchodów. Przed godz. 22 nauczyciele odkryli, że brakuje dziecka. Rozpoczęli poszukiwania na wła-sną rękę, policję powiadomili o całym zdarzeniu kilka minut przed północą. Stu policjantów z psami przeczesywało górzysty teren wokół Srebrnej Góry. Dziewczynkę znaleziono w piątek nad ranem 5 km od miejsca nocnej zabawy.

  Policjanci z Ząbkowic Śląskich rozpoczęli dochodzenie w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów. Przesłuchują świadków.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama