Klamka zapadła, będzie strajk

  Klamka zapadła, będzie strajk

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Najpierw dwugodzinny strajk ostrzegawczy, a później strajk generalny.
  To scenariusz, który będzie realizowany w najbliższych dniach w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

  Decyzja o strajku zapadła podczas referendum, które odbyło się na terenie lecznicy w minionym tygodniu. - W referendum wzięło udział 422 spośród 700 pracowników, czyli większość, a to oznacza, że jego wyniki są dla nas wiążące. 398 osób opowiedziało się za strajkiem, 16 było przeciwko a 8 głosów było nieważnych. Załoga po raz kolejny pokazała, że jest zwarta i zdecydowana walczyć o swoje - mówi Michał Stawowski, ze związku zawodowego pielęgniarek i położnych, który działa w rybnickim szpitalu.

  Referendum strajkowe było efektem pogłosek o tym, że w lecznicy planowane są grupowe zwolnienia. W odpowiedzi na te informacje związkowcy opracowali 14 postulatów w których domagają się gwarancji zatrudnienia, wypłaty wywalczonych podczas strajku w 2007 roku podwyżek i odwołania ze stanowiska dyrektora lecznicy.

  W ciągu najbliższych kilku dni zostanie wyznaczona data przeprowadzenia strajku ostrzegawczego. Co na to dyrektor lecznicy? - Nie znam jeszcze wyników referendum. Zapewniam jednak, że informacje o grupowych zwolnieniach to stek kłamstw. Zajmuję stanowisko dyrektora od czterech miesięcy i jeszcze nikogo nie zwolniłem. Zarzuty o to, że szykanuję pracowników, też są nieprawdziwe, powiadomiłem już nawet o tym odpowiednie organy - ucina Andrzej Krawczyk, dyrektor szpitala.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama