Ważne
  W gmachu Sejmu Śląskiego przedszkolaki rywalizowały z wiedzy...

  W gmachu Sejmu Śląskiego przedszkolaki rywalizowały z wiedzy o Unii Europejskiej

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czy euro jest walutą Unii Europejskiej? Czy flagą UE jest niebieska z żółtymi gwiazdkami? Czy stolicą UE jest Warszawa? - to parę z wielu pytań, na które odpowiadały dzisiaj przedszkolaki uczestniczące w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej Jestem Europejczykiem.
  Salę Marmurową w Gmachu Sejmu Śląskiego wypełniły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 52 w Bytomiu, Przedszkola Publicznego w Strzyżowicach, Przedszkola Publicznego w Wilczy i Przedszkola Publicznego nr 3 w Pszowie. Wiele z nich liczyło tyle lat, ile Polska jest w Unii Europejskiej. Dzieci błyskawicznie udzielały odpowiedzi podnosząc stosowne kartki: prawda lub fałsz. Prezentowały też wybrany kraj europejski. Konkursową rywalizację wzbogaciły występy przedszkolaków z Pszowa, które wykonały rodzimego poloneza.

  Zwyciężyły przedszkolaki z Wilczy, drugie miejsce przypadło dzieciom ze Strzyżowic, a trzecim podzieliły się przedszkola z Bytomia i Pszowa. W tej rywalizacji przegranych jednak nie było, bo wszystkie dzieci wyszły obdarowane prezentami. Wszystkie też wykazały się sporą wiedzą o rodzinie krajów europejskich. Czują się Europejczykami.

  Organizatorem konkursu był Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Jest to jedno z działań promocyjnych Wydziału EFS, które wpisują się w obchody 5. rocznicy wejścia Polski do UE.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama