Tychy: Agata Mróz patronką szkoły

  Tychy: Agata Mróz patronką szkoły

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi będzie pierwszą szkołą w Polsce, która przyjmie imię zmarłej przed rokiem siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej.
  - Było mi bardzo miło, kiedy usłyszałem, że społeczność szkolna jednogłośnie wybrała Agatę na swoją patronkę - powiedział Jacek Olszewski, mąż siatkarki, w rozmowie z "Polską Dziennikiem Zachodnim". - Ucieszyłem się tym bardziej, że jest to szkoła integracyjna, a sprawy integracji zdrowych i niepełnosprawnych były nam zawsze bliskie.

  Uroczystości nadania imienia planowane są na kwiecień przyszłego roku w okolicy rocznicy urodzin Agaty Mróz. Jacek Olszewski obiecał, że wraz z córką weźmie w nich udział.

  Szkoła zamówiła już sztandar, na którym znajdzie się motto: "Ja pokazałam jak walczyć, ty pokaż jak wygrać". - To bardzo ważne słowa - mówi Jacek Olszewski. - Bo to, że akurat Agacie nie udało się wygrać, nie znaczy, że nie uda się też innym.

  Prócz tyskiej szkoły, imię Agaty Mróz-Olszewskiej będzie też nosić Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny w Kole.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama