Sierpień 80 usunięty z biura katowickiej PO

  Sierpień 80 usunięty z biura katowickiej PO

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Policja usunęła wieczorem związkowców Sierpnia '80 z regionalnego biura Platformy Obywatelskiej w Katowicach.
  Działacze okupowali je od godzin przedpołudniowych. Jak tłumaczyli ma to być protest przeciwko antypracowniczej i antyspołecznej polityce rządu premiera Donalda Tuska. Akcja polegała głównie na udzielaniu wywiadów mediom. Mimo tego pracownice biura prewencyjnie wezwały policje i straż miejską.

  - W ich towarzystwie czujemy się bezpieczniej. Związkowcy zajęli dużą salę, my siedzimy w sekretariacie. Staramy się ograniczać wzajemne kontakty, by unikać ewentualnych spięć.
  Zabezpieczyłyśmy też pomieszczenia, w których znajduje się centralny komputer i rejestry z dokumentami - tłumaczyła Elżbieta Łuszcz, dyrektor biura PO w Katowicach. Jak zapowiedziała, skoro związkowcy zdecydowali się pozostać na noc w biurze, to jego pracownice również nie pójdą do domu.

  Jeszcze wieczorem wydawało się, że związkowcy, zgodnie ze swymi zapowiedziami spędzą w biurze noc. Tuż po godzinie 20 w biurze pojawiła się jednak policja.

  - Najpierw nas wylegitymowano. Jakiś czas później funkcjonariusze wrócili i wywlekli nas z budynku - relacjonuje Patryk Kosela z Sierpnia '80.

  Związkowcy przeprowadzili swoją akcję w sześciu miastach Polski. Poza katowickim biurem Platformy Obywatelskiej zajęli jeszcze biura tej partii w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Radomiu. "Biura poselskie przekształcamy w biura obywatelskie, czyli na takie, które nie służą piciu kawy, a załatwianiu ludzkich problemów. Posłowie na Sejm RP są reprezentantami społeczeństwa, a ich biura parlamentarne opłacane z pieniędzy podatników są własnością całego społeczeństwa" - argumentowali w oficjalnym komunikacie związkowcy.

  W przedstawionych przy tej okazji 21 postulatach domagają się między innymi przywrócenia prawa do wcześniejszych emerytur, wprowadzenia kar więzienia dla niepłacących za pracę, ratowania polskiego przemysłu stoczniowego i zbrojeniowego, a także podwyżek dla nauczycieli i pielęgniarek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo Policja!!!

   Nie-górnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

   Jestem za zdecydowanymi działaniami w stosunku do łamiących prawo. Gratuluję Policji skutecznego i kulturalnego załatwienia sprawy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sierpień 80

   Jorg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

   Związkowcy Sierpień 80 powinni się leczyć na głowę ,bo z ich rozumem nie jest najlepiej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   !

   zet (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   A dlaczego tego artykułu nie pisała "rzeczniczka" Sierpnia 80 redaktorka Aldona Minorczyk-Cichy?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama