Ważne
  Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana pod Siewierzem

  Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana pod Siewierzem

  Sławomir Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana pod Siewierzem
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Materiały Straży Granicznej

  Twoje ulubione papierosy nagle zmieniły smak, kruszą się mimo etykiety do złudzenia przypominającej oryginalną? Być może właśnie palisz kontrabandę wyprodukowaną w Kuźnicy Piaskowej w gminie Siewierz.

  Centralne Biuro Śledcze zlikwidowało w poniedziałek po południu największą, jak dotąd, wykrytą w Polsce nielegalną fabrykę papierosów. Gdyby cały towar trafił na rynek, to według ocen ekspertów Skarb Państwa straciłby ponad 13 milionów złotych należnych podatków.

  - Zabezpieczyliśmy 8,5 mln papierosów i ponad 22 tony krajanki tytoniowej - mówi Karol Jakubowski z Komendy Głównej Policji. Podczas akcji zatrzymano 12 osób, w tym 6 obywateli Ukrainy

  Co stanie się z zarekwirowanym towarem zdecyduje sąd, jednak zwykle jest on niszczony. Policjanci zabezpieczyli również na poczet przyszłych kar mienie znacznej wartości. O rozmiarach akcji może świadczyć fakt, że brało w niej udział 60 funkcjonariuszy, którzy weszli na posesję w Kuźnicy Piaskowej.
  Etykiety, kartony i znaki akcyzy były wykonane perfekcyjnie. Większość z wyprodukowanych papierosów miała trafić także na rynek angielski i niemiecki, stąd paczki drukowano z ostrzeżeniami o szkodliwości palenia w tych językach. Fabryka pod Będzinem była nastawiona na podrabianie marki "Marlboro".
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama