Prezes Ślęzak: Związki zawodowe działają jak PZPR

  Prezes Ślęzak: Związki zawodowe działają jak PZPR

  MT

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wiceprezes Marian Ślęzak napisał list otwarty do pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ostro traktuje w nim obecnych szefów związków zawodowych.
  Ewentualny strajk doprowadzi Jastrzębską Spółkę Węglową do ruiny, a dużą ilość ludzi do utraty miejsc pracy - ocenia Marian Ślęzak, wiceprezes JSW w liście otwartym do pracowników spółki.

  - Wbrew twierdzeniom przewodniczących związków zawodowych mój tyłek nie przyrósł do stołka zastępcy prezesa zarządu. Nie mam też zamiaru mówić o tym, co udało mi się zrobić dobrego dla załogi, tylko dlatego, abyście mnie nie odwoływali. Uszanuję każdą decyzję, jaką podejmiecie, licząc jednocześnie, że będzie to Wasza samodzielna decyzja - pisze w liście otwartym Marian Ślęzak.

  Ocenia przy tym, że godnie reprezentował załogę JSW przez ostatnie 8 lat. Przypomina, że do końca kadencji zostało ponad pół roku, dlatego dziwi go zmasowany atak działaczy związkowych, aby odwołać go ze stanowiska wiceprezesa już teraz.

  - A propos tego przyrośniętego tyłka. Panie Przewodniczący Kozłowski - w chwili, kiedy rodziła się Solidarność był w statucie zapis o jednokadencyjności przewodniczących związków zawodowych po to, by odróżnić się od ówczesnych rządzących. Panie Przewodniczący, czy nie zauważa Pan jak bardzo zbliżacie się do dawnych sekretarzy w komitetach zakładowych PZPR? - czytamy w liście Mariana Ślęzaka.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama