W gmachu Sejmu Śląskiego obradowało Forum Inicjatyw...

  W gmachu Sejmu Śląskiego obradowało Forum Inicjatyw Pozarządowych

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W gmachu Sejmu Śląskiego obradowało Forum Inicjatyw Pozarządowych, zorganizowane z okazji 10-lecia współpracy z Samorządem Województwa Śląskiego.
  Podczas Forum dyskutowano nad najważniejszymi zmianami zaproponowanymi w projekcie nowelizacji ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Zmierzają one w kierunku uproszczenia i przyspieszenia procedur związanych ze wspieraniem i powierzaniem zadań publicznych. Przewidują możliwość uchwalania wieloletnich programów współpracy z organizacjami pozarządowymi przez jednostki samorządu terytorialnego oraz rocznych lub wieloletnich programów przez administrację rządową. Wprowadza się tzw. inicjatywę lokalną, co oznacza, że mieszkańcy gminy mogą w celu realizacji zadania publicznego organizować się w formie stowarzyszenia. Nowelizacja zakłada także zmiany w statucie organizacji pożytku publicznego.

  Forum Inicjatyw Pozarządowych zorganizowane zostało w ramach Dni Województwa Śląskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama