Częstochowa: Pożyczki dla bezrobotnych

  Częstochowa: Pożyczki dla bezrobotnych

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Po raz pierwszy od października ubiegłego roku spadła liczba bezrobotnych w powiecie częstochowskim.
  - W końcu kwietnia było 17211 zarejestrowanych bezrobotnych - mówi Andrzej Zaguła z biura komunikacji społecznej Powiatowego Urzędu Pracy. - Na koniec marca mieliśmy zarejestrowanych 17477 osób.
  Ubywa osób poszukujących pracy, bo ruszyły prace sezonowe w budownictwie, drogownictwie oraz w ogrodnictwie. Stąd mniej osób, które się rejestrują w PUP. W marcu było ich 2440, a w kwietniu już tylko 1035.

  Jest też bardzo duże zainteresowanie pożyczkami z PUP. Ubiegają się o nie bezrobotni, którzy chcą otworzyć własną działalność gospodarczą. Można dostać 18,5 tys. zł. Trzeba jednak przedstawić biznesplan, który muszą zaakceptować specjaliści PUP. Pożyczka jest umarzana, jeśli interes prowadzony jest co najmniej przez rok.

  Złożono już 500 wniosków (w całym ubiegłym roku 604). Z obawy, że zabraknie pieniędzy, na razie wstrzymano przyjmowanie wniosków.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama