Oskarżeni o zabójstwo Mateusza usłyszą wyrok

  Oskarżeni o zabójstwo Mateusza usłyszą wyrok

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W środę w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach ma zapaść wyrok w głośnej sprawie zabójstwa ośmioletniego Mateusza Domaradzkiego z Rybnika.
  Na ławie oskarżonych ponownie zasiądą 23-letni Łukasz N. i 27-letni Tomasz Z. Obaj oskarżeni są o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i zgwałcenie ośmioletniego chłopca. Chociaż nadal nie odnaleziono ciała chłopca, sąd pierwszej instancji, w procesie poszlakowym, nie miał żadnych wątpliwości i w kwietniu ubiegłego roku wymierzył obu oskarżonym karę 25 lat więzienia. Skazani odwołali się od wyroku.


  - Mężczyźni wnieśli o uniewinnienie i nie przyznają się do winy. Prokuratura podtrzymuje jednak wcześniejszy akt oskarżenia, z którym występowaliśmy przed sądem okręgowym - mówi Leszek Goławski, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach.

  Przypomnijmy, po raz ostatni Mateusz był widziany 6 lutego 2006 roku. Chłopiec wyszedł z domu w dzielnicy Paruszowiec-Piaski na sanki i nie wrócił. Ośmiolatka przez kilkanaście dni szukali policjanci, strażacy, rodzina i setki rybniczan. Bez skutku. Sprawą przez kilka tygodni żyła cała Polska. Kilkanaście dni po zaginięciu policjanci zatrzymali mieszkających w tej samej dzielnicy co zaginiony chłopiec kuzynów: Łukasza N. i Tomasza Z., którzy trafili do aresztu w sprawie usiłowania gwałtu na 12-latce. W trakcie przesłuchania przyznali się także do zgwałcenia i zabójstwa Mateuszka oraz zakopania jego zwłok. Obaj zatrzymani nie potrafili jednak wskazać miejsca, w którym dojść miało do zbrodni. Nie wskazali też miejsca zakopania zwłok. Twierdzili, że w momencie popełnienia zbrodni byli pijani.
  W toku śledztwa ustalono, że obaj mężczyźni mają skłonności pedofilskie i wcześniej molestowali inne dzieci.

  - Z relacji świadków, zeznających podczas pierwszego procesu wynikało także, że Łukasz N. i Tomasz Z. znali Mateuszka, mieszkali na tym samym osiedlu i wcześniej molestowali go seksualnie - mówi oficer znający sprawę.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama