Ważne
  Poziom podstawowy - za niskie wymagania?

  Poziom podstawowy - za niskie wymagania?

  K. Piotrowiak, M. Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Z tegoroczną maturą z angielskiego poradziłby sobie nawet gimnazjalista - mówi Przemysław Fabjański, dyrektor LO im. J. Słowackiego w Chorzowie.
  Opinię dyrektora potwierdzali we wtorek uczniowie, którzy już po 30 minutach opuszczali salę egzaminacyjną. - To było banalnie proste - mówił Bartek Presicz po pierwszej części poziomu rozszerzonego z języka angielskiego. Kasia Płaneta z katowickiego LO im. A. Mickiewicza w Katowicach twierdzi wręcz, że matura jest łatwa i przyjemna.

  Nauczyciele zastanawiają się, czy poziom matury nie został za bardzo zaniżony.
  - Moi uczniowie wyszli z sal egzaminacyjnych tak szybko, że zacząłem się zastanawiać, czy w ogóle tam weszli - mówi Tomasz Szyjkowski, dyrektor LO im. S. Staszica w Sosnowcu.
  Zdaniem nauczycieli tegoroczna matura może być przedsmakiem przyszłorocznych egzaminów, na których po raz pierwszy pojawi się obowiązkowa matematyka. Niższy poziom może wybawić wielu uczniów z edukacyjnej katastrofy.

  Poziom matury może mieć wpływ na rekrutację na studia. Podczas zeszłorocznej rekrutacji wielu kandydatów zostało wręcz odrzuconych ze względu na słabe wyniki.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama