Tychy: Fiat rozważa zamknięcie fabryki Ispol

  Tychy: Fiat rozważa zamknięcie fabryki Ispol

  MT

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Włoski Fiat, starający się o przejęcie europejskich zakładów General Motors, rozważa zamknięcie fabryki Ispol w Tychach lub ograniczenie w niej produkcji.
  Wynika to z tajnego dokumentu włoskiego koncernu, do którego dotarł niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung - podała dzisiaj Informacyjna Agencja Radiowa.

  Zarys strategii Fiata, opatrzony kryptonimem Projekt Futbol, zawiera plany restrukturyzacji europejskich zakładów General Motors w przypadku przejęcia ich przez Włochów. Elementem tej strategii jest całkowite lub częściowe zamknięcie do 2016 roku dziesięciu zakładów.


  Na tej liście znalazła się fabryka silników Ispol w Tychach, która jest wspólnym przedsięwzięciem General Motors i japońskiej firmy Isuzu. Do likwidacji przeznaczone byłyby dwa zakłady produkcyjne General Motors w Anglii i jeden w Belgii oraz dwie fabryki Fiata we Włoszech. Cięcia objęłyby również zakłady produkcji silników Opla w Niemczech.

  Według Frankfurter Allgemeine Zeitung, włoski inwestor zamierza zamknąć 10 zakładów Fiata i General Motors i zwolnić w sumie 18 tysięcy pracowników obu koncernów. Miałoby to przynieść 483 miliony euro oszczędności rocznie.

  Dyrekcja Fiata zdementowała doniesienia niemieckiego dziennika. Frankfurter Allgemeine twierdzi jednak, że dokument Projekt Futbol jest autentyczny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama