Matury w województwie śląskim mogą okazać się nieważne

  Matury w województwie śląskim mogą okazać się nieważne

  Katarzyna Piotrowiak, Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W czasie matury rozdzwoniły się telefony w szkołach w Zawierciu i Sosnowcu. Dźwięk przeszkodził piszącym i egzamin prawdopodobnie będzie do poprawki.
  W Zawierciu w czasie matury z angielskiego jednej z nauczycielek zadzwonił telefon komórkowy. Uczniowie czekają na decyzję, czy będą musieli pisać egzamin raz jeszcze. W Sosnowcu dźwięk telefonu rozległ się w torebce pewnej maturzystki. Jej egzamin został unieważniony.

  Jak się skończy historia z telefonem komórkowym, który zadzwonił w torebce nauczycielki z Zawiercia? Roman Dziedzic, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Jaworzna może nawet podjąć decyzję o unieważnieniu egzaminu. Na decyzję ma kilka dni.

  Felerny telefon rozdzwonił się we wtorek w I LO w Zawierciu. Maturzyści odsłuchiwali wtedy nagranie w języku angielskim. To były sekundy.

  - Zdarza się, że uczniowie wnoszą telefony, a one dzwonią. Wtedy unieważnia się egzamin, bo taki sygnał może zakłócać egzamin, a ponadto wskazywać na możliwość kontaktowania się z innymi osobami - tłumaczy Roman Dziedzic.

  Nauczycieli takie zdarzenia dotykają bardzo rzadko. W woj. śląskim jest to pierwszy taki przypadek. - Egzaminy odbywały się w ponad 5 tys. szkół, a sale nadzorowało 15 tys. ludzi. Czy mamy więc potępiać nauczyciela, który po prostu zapomniał wyłączyć telefon i absolutnie z nikim się nie łączył? - mówi Dziedzic.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama