Wielki festiwal na Muchowcu

  Wielki festiwal na Muchowcu

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Chociaż po pierwszej edycji Maj Music Festivalu, która odbyła się w 2007 roku na chorzowskich Polach Marsowych, mieliśmy rok przerwy, to druga edycja z pewnością osłodzi nam ten okres oczekiwania.
  Rozpoczynająca się dzisiaj druga edycja Maj Music Festivalu odbędzie się na zdecydowanie większej przestrzeni, bo na terenie katowickiego Muchowca i potrwa nie dwa, a trzy dni (do soboty, 9 maja).

  A każdy z nich wypełni solidna dawka dobrej muzyki ze znakomitymi koncertami gwiazd z polskiej czołówki, artystami spoza granic naszego kraju i wykonawcami stawiającymi dopiero pierwsze kroki na scenie. I co najważniejsze, wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

  Wśród gwiazd, które zagrają na Muchowcu znalazły się zespoły: Acid Drinkers, Kazik & Buldog (czwartek), Indios Bravos i Myslovitz (piątek), Coma i Hey (sobota).

  Zagraniczne zespoły przyjadą z Ukrainy (Propala Gramota), Bułgarii (Wickeda), Serbii (Lira Vega), Chorwacji (Radikal Dub Kolektiv) oraz Niemiec i Wielkiej Brytanii (Dubxanne).

  Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie przegląd "Łowimy Talenty". Przez kilka miesięcy amatorskie zespoły chcące wystąpić podczas Maj Music Festivalu brały udział w eliminacjach do tego konkursu. Finalistów wybrało zarówno jury (w jego składzie znaleźli się m.in. Przemek Myszor z Myslovitz, Mietall Waluś z Negatywu), jak i publiczność w głosowaniu internetowym. Zwycięzca będzie mógł za darmo nagrać debiutancką płytę. Dodatkową nagrodą jest organizacja promocyjnej trasy koncertowej zwycięskiego zespołu.

  Zorganizowany zostanie również bieg terenowy z udziałem zagranicznych artystów. Organizatorzy zamierzają także uczcić 5. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

  Na terenie festiwalu powstanie specjalny sektor dla osób niepełnosprawnych (szczegóły w punkcie informacyjnym przy wejściu głównym na teren lotniska).

  Przyjezdni będą mogli skorzystać z campingu, który znajduje się na terenie MOSiR-u w Katowicach (ul. Murckowska 6, tel. 032 256 59 39).

  Maj Music Festival odbywa się po patronatem "Polski Dziennika Zachodniego".
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo