Ważne
  O kryzysie na Zadnim Groniu w Wiśle

  O kryzysie na Zadnim Groniu w Wiśle

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nad zagrożeniami dla wartości związanych z wielokulturowością zastanawiali się w piątek i sobotę w Zameczku Prezydenckim w Wiśle naukowcy z Polski i Ukrainy.
  Organizację konferencji Kancelaria Prezydenta zleciła bielskiej Wyższej Szkole Administracji, prowadzonej przez Towarzystwo Szkolne im. Mikołaja Reja.

  - Wybraliśmy bielską uczelnię, bo zaimponowała nam rozległością swoich zainteresowań w dziedzinie wielokulturowości. Ważna była też bliskość Wisły, która jest symbolem i dziedzictwem wielu kultur. Na dodatek konferencja mogła się odbyć w pałacyku na Zadnim Groniu, gdzie o wielokulturowości mówić można patrząc na stary kościółek, w którym odbywają się nabożeństwa katolickie, ewangelickie oraz ekumeniczne - mówi Ewa Junczyk-Ziomecka z Kancelarii Prezydenta.

  Powodem dyskusji nad zagrożeniami jest obecny kryzys ekonomiczny. Jak dowodzi historia, może on mieć poważne skutki społeczne. To właśnie w okresie wielkiego kryzysu przed wojną zrodziły się narodowy socjalizm i faszyzm. Po konferencji ukażą się publikacje z wnioskami jej uczestników.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama