PolskaTimes.pl

Najlepszy program TV w sieci

Serwis powstaje we współpracy z The Times

sobota 11 lutego 2012 r. imieniny obchodzą: Maria, Lucjan, Łazarz

Poznaj Media Centrum

Poznaj Media Centrum

(© Arkadiusz Ławrywianiec)

Dziennik Zachodni

2009-05-10 19:39:17, aktualizacja: 2009-05-10 21:25:06

Dokładnie od dwóch miesięcy egzemplarze Polski Dziennika Zachodniego przygotowywane są w biurowcu, którego może zazdrościć nam każda redakcja w Polsce.

W ostatnich latach niedoskonałości katowickiego Domu Prasy, w którym pracowaliśmy od 1963 roku, były coraz bardziej uciążliwe. Teraz siermiężne wnętrza zamieniliśmy na nowe, komfortowe warunki adekwatne do poziomu gazety, którą przygotowujemy.

- Media Centrum to dla nas powód do dumy - mówi Zenon Nowak, prezes Polski Dziennika Zachodniego. - To siedziba redakcji na miarę dwudziestego pierwszego wieku.
∨ Czytaj dalej
Reklama


W tym roku nasza gazeta świętowała 64. urodziny. 46 lat po wprowadzeniu się do Domu Prasy, przyszedł czas na drugą w historii PDZ przeprowadzkę. Powierzchnia całkowita nowego biurowca wynosi 5 tys. 600 metrów kwadratowych. Budynek składa się z ośmiu pięter. Na parterze mieści się rozległy, reprezentacyjny hall z salą konferencyjną, przystosowaną do organizacji imprez kulturalnych i okolicznościowych. Piętro niżej znajduje się restauracja, nostalgicznie nazwana Pod prasą, dokładnie tak, jak nazywał się lokal usytuowany na parterze Domu Prasy w Katowicach.8 pięter liczy gmach Media Centrum
5.600 m kw. wynosi powierzchnia biurowca
3 tys. ciężarówek ziemi po 15 ton każda wywieziono, by postawić budynek Media Centrum


Niezwykle istotne w procesie tworzenia naszej gazety jest bezpośrednie sąsiedztwo drukarni. Znacznie usprawnia to pracę redakcji i daje pełną kontrolę nad produkcją nawet w przypadku problemów technicznych.

- Takie rozwiązanie ma kapitalne znaczenie - wszystkie budynki znajdują się w jednym miejscu. To ułatwienie, uproszczenie pracy - podkreśla Juergen Donath, szef projektu Media Centrum.

Pierwszy egzemplarz PDZ przygotowany w biurowcu w Milowicach trafił do rąk naszych Czytelników w poniedziałek 9 marca. Dziś z niedowierzaniem wspominamy, jak wiele zmieniło się w pracy naszej redakcji przez ostatnie dwa miesiące. Jak mawiał francuski filozof, Charles Fourier: Postęp to znaczy lepsze, nie tylko nowe. Media Centrum to i lepsze, i nowe.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Rozrywka

Dziennik Zachodni

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Dziennik Zachodni", sobota 11.02.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Dział Kolportażu



bezpłatna infolinia 800 16 30 20 (dla stacjonarnych i sieci Orange), 32 634 22 70 (dla pozostałych sieci)
e-mail: prenumeratadomowa@dz.com.pl
Jak zamówić prenumeratę? Zobacz tutaj

Zamów prenumeratę

Reklama:

Informacja:



tel. 32 634 23 01, fax 32 634 23 03
Chcesz nadać ogłoszenie lub reklamę, kliknij tutaj
e-mail: reklama.katowice@polskapresse.pl

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

Dziennik Zachodni



ul. Baczyńskiego 25 A
41 – 203 Sosnowiec

Sprawdź numery telefonów i skontaktuj się z wybranych działem lub konkretnym dziennikarzem

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Sonda

Co, Twoim zdaniem, przyczyniło się do rozwiązania zagadki śmierci Magdy z Sosnowca