Emocje naszej klasy

  Emocje naszej klasy

  Stanisław Bubin

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sp...laj! - w taki sposób minister pracy Jolanta Fedak z PSL zwróciła się do partyjnego kolegi, ministra rolnictwa Marka Sawickiego.
  Ujawniła to telewizja TVN. Następnego dnia wicepremier Waldemar Pawlak nazwał to niecenzuralne słowo emocjonalnym sformułowaniem i zacytował fraszkę Jana Sztaudyngera: Słowa wykwintne, słowa piękne bledną, wobec prostego, które trafia w sedno.

  Umiejętność trafiania w sedno posiadł też ukraiński minister Jurij Łucenko, który spędził pół dnia w areszcie lotniska we Frankfurcie nad Menem. On i jego 19-letni syn, każdy z nich mając po 3 prom. alkoholu we krwi, dali upust swoim emocjom, nazywając policjantów nazistowskimi świniami i rzucając w nich telefonami komórkowymi.

  Klasę naszej klasy politycznej poznali też Niemcy przy próbie przeniesienia płaszczy państwa Rokitów z klasy biznesowej do ekonomicznej. Poznali ją też Cypryjczycy, gdy posłowie PiS rozbijali wózki golfowe. Inny poseł PiS umiejętnie przerabiał zjadane jabłka na etanol i po jabłkach jeździł samochodem.

  Poseł Palikot spożywał na ulicy małpki, a pan prezydent kupował je w ogromnych ilościach do pałacu. Były prezydent nazywał też stylowo obecnego prezydenta durniem. Takich przykładów ze zbioru wyczynów naszej klasy i klasy krajów ościennych można podać więcej.

  Pojęcie klasy politycznej zdewaluowało się ogromnie. Klasa powinna być, przynajmniej według klasyfikacji słownikowej, synonimem kogoś lub czegoś doskonałego, pierwszorzędnego, tymczasem pierwszorzędność nic już u nas nie znaczy, bo taką mamy klasę, jakich wychowawców i uczniów.

  Jeszcze niedawno uważaliśmy, że z chamów tylko Lepper się wywodził i tylko Leppera próbowaliśmy ucywilizować. Teraz już wiemy, że słoma z butów wychodzi wszystkim, także politykom. Wykwintność słowna minister Fedak to śmiałe nawiązanie do klasycznego już zwrotu spieprzaj dziadu i dowód na to, że politycy nadal nie odrywają się od narodu, z którego wyszli.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama