Matura 2009: uff, matematyka już za nami

  Matura 2009: uff, matematyka już za nami

  Katarzyna Piotrowiak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jedenaście zadań i trzy godziny. Trochę mało czasu - komentuje maturzystka Angelika Mucha z Katowic, która zdawała wczoraj poziom rozszerzony z matematyki.
  Jedna piąta z 50 tysięcy maturzystów województwa śląskiego zdecydowała się zdawać maturę z tego przedmiotu. W większości szkół do matury z matematyki przystąpiło 20 procent z ogólnej liczby zdających. Wyjątkiem jest jednak VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach, które od lat nastawione jest na nauczanie matematyki.

  Maturę z tego przedmiotu zdawało tu aż 149 ze 190 maturzystów, a poziom rozszerzony wybrało aż 116 uczniów VIII LO.

  - Zadania obejmowały geometrię, funkcje, logarytmy, wielomiany i stereometrię. Niektóre były trudne - relacjonuje Angelika Mucha.

  W tym roku uczniowie mieli jeszcze wybór, w przyszłym matematyka będzie już obowiązkowa. Dlatego w nauczanie kolejnego pokolenia maturzystów angażują się nawet samorządy, które organizują korepetycje, oraz przekazują szkołom dodatkowe pieniądze na zajęcia pozalekcyjne.

  - Takie zajęcia są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie czują się na siłach, żeby zdawać matematykę. Jeśli jednak będą sporo ćwiczyć, na pewno się uda - pociesza młodszych kolegów Angelika, która przygotowując się do poziomu rozszerzonego rozwiązała setki zadań.

  - Matematyka jest moim ulubionym przedmiotem, dlatego nie bałam się matury - dodaje. Angelika liczy, że uzyskane wyniki na maturze otworzą jej drzwi na inżynierię biomedyczną.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama