20-lecie Śląskiego Cechu Rzeźników i Wędliniarzy

  20-lecie Śląskiego Cechu Rzeźników i Wędliniarzy

  Jolana Ilewicz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wśród wielu tegorocznych jubilatów, którzy stawili pierwsze kroki u progu transformacji ustrojowej jest Śląski Cech Rzeźników i Wędliniarzy w Katowicach. Dzisiaj jego członkowie świętowali okrągłą rocznicę.
  Uroczystości zainaugurowano mszą świętą w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach, odprawioną prze ks. biskupa Gerarda Bernackiego, duszpasterza rzemiosła śląskiego ks. kanonika Henryka Kuczoba i proboszcza katedry ks. prałata Stanisława Puchałę.

  Potem uczestnicy uroczystości przenieśli się do Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, by powitać gości, wśród których był także wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, powspominać i podsumować miniony okres.


  - Był krótki, ale bardzo pracowity i wiele zmienił w naszym życiu i historii naszych firm - mówił Andrzej Stania, prezes Śląskiego Cechu Rzeźników i Wędliniarzy. - Wszyscy nasi członkowie unowocześnili swoje zakłady i dostosowali je do unijnych wymogów, największym sukcesem było to, że mimo trudnych warunków i dużej konkurencji każdy z nas przetrwał i zapewnił sobie przyszłość - podkreślił Stania.

  Do najważniejszych wyzwań zaliczył teraz skuteczną promocję produkowanej żywności.

  - Wytwarzamy bardzo dobrej jakości wyroby, musimy jeszcze nauczyć się je sprzedawać także na europejskim rynku - zachęcał członków wspólnoty do udziału w programie promującym regionalne produkty.

  Śląski Cech Rzeźników i Wędliniarzy zrzesza około 80 członków, którzy od 1989 r. wyszkolili 1498 czeladników i 239 mistrzów. Z okazji jubileuszu cech wydał publikację poświęconą pamięci Jana Serwatki, pierwszego prezesa i założyciela tej wspólnoty branżowej, który dał przykład jak być przedsiębiorcą i pracować w zespole.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama