Jaworzno: 118 osób ewakuowanych po wycieku chloru w basenie

  Jaworzno: 118 osób ewakuowanych po wycieku chloru w basenie

  MT

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jaworzno: 118 osób ewakuowanych po wycieku chloru w basenie
  1/7
  przejdź do galerii

  ©ARC DZ

  118 osób przebywających na basenie krytym w Jaworznie zostało ewakuowanych przez strażaków. 12 osób, głównie dzieci, zostało hospitalizowanych.

  Dramatyczne chwile na krytej pływalni w Jaworznie. 118 osób zostało ewakuowanych, 12 osób - głównie dzieci - z podrażnieniami skóry i oczu trafiło do dwóch szpitali. W najpoważniejszym stanie jest osoba dorosła. W chwili, gdy transportowana była do szpitala, była nieprzytomna - poinformował Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.


  Jak dowiedzieliśmy się, stan zdrowia wszystkich poszkodowanych stopniowo się poprawia. Nie ma zagrożenia życia.

  - Kilkadziesiąt minut temu świadomość odzyskała osoba w najpoważniejszym stanie. mamy jeszcze jedną dorosłą osobę, którą przewieziono tu z zaburzeniami rytmu serca. Ale stan obu także się poprawia - mówi Wiesław Więckowski z jaworznickiego szpitala.

  Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 13. W pewnej chwili większość znajdujących się na basenie osób zaczęła kaszleć i wychodzić z wody z zaczerwienioną skórą.

  Ratownicy zdecydowali się poinformować o zdarzeniu miejscową straż pożarną, bo w powietrzu czuć było wyraźnie zapach chloru.

  - Klientom od razu polecono wyjście z wody i opuszczenie basenu - mówi Władysław Mitka, kierownik wydziału socjalnego Elektrowni Jaworzno. - Nastąpiła awaria urządzenia podającego roztwór wody i chloru. Zamiast roztworu, do brodzika podany został chlor. Stężenie gwałtownie wzrosło.

  Akcja ratownicza nadal trwa. Bierze w niej udział 10 jednostek straży pożarnej, w tym pluton ratownictwa chemicznego z Katowic.

  Już wiadomo, że do wody dostało się 10 litrów chloru. Taka dawka może spowodować nie tylko podrażnienie skóry i oczy, ale trudności w oddychaniu, a w skrajnym przypadku zatrucie organizmu.

  Strażacy będą mierzyć stężenie chloru w krytej pływalni oraz podczas pompowania wody do chwili, gdy wyniki nie będą odbiegały od normy.

  Czekamy na waszą relację z miejsca


  Więcej w poniedziałkowym wydaniu Polski Dziennika Zachodniego

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama