Hokej: Polonia Bytom - GKS Tychy 1:3 [ZDJĘCIA] Tyszanie awansowali do finału bytomianie grają o brąz

Hokeiści GKS Tychy po raz czwarty pokonali Polonię
Hokeiści GKS Tychy po raz czwarty pokonali Polonię Lucyna Nenow / Polska Press
Hokeiści GKS Tychy awansowali do finału Polskiej Hokej Ligi. W czwartym meczu półfinałowym tyszanie po raz czwarty pokonali Tempish Polonię Bytom i wygrali rywalizację w play off 4:0. Podopieczni trenera Jirziego Szejby o złoto rywalizować będą z broniącą tytułu Comarch Cracovią (finał rozpocznie się 21 marca), natomiast bytomianie zagrają o brąz z Podhalem Nowy Targ.

Niedzielne derby Śląska były bardzo zacięte i toczyły się przy ogłuszającym dopingu kibiców obu drużyn. Goście już po minucie gry w Bytomiu objęli prowadzenie, gdy Filipa Landsmana pokonał Jaklub Witecki. Drugą bramkę dla tyszan strzelił w 25 minucie Josef Vitek zmieniając lot krążka po atomowym uderzeniu z niebieskiej linii Bartosza Ciury. GKS mógł przesądzić sprawę, gdy w drugiej tercji przez ponad minutę grał pięciu na trzech, ale nie wykorzystał podwójnej przewagi.

Polonia poczuła swoją szansę i strzeliła kontaktowego gola. Jego autorem był Marcin Słodczyk, ale brawa należą się głównie Błażejowi Salomonowi, który popisał się piękną indywidualną akcją. Wydawało się, że będziemy świadkami powtórki z soboty, gdy bytomianie doprowadzili do dogrywki.

Gospodarze zaciekle atakowali rywali w trzeciej tercji. Gdy w końcówce na ławkę kar powędrował Jakub Witecki świetną okazję do zdobycia gola miał Martin Vozdecky, ale doświadczony Czech z 3 m trafił w poprzeczkę. Trener Tomasz Demkowicz wycofał bramkarza, lecz jego podopiecznym nie udało się strzelić gola, za to krążek do pustej bramki Polonii skierował Patryk Kogut przypieczętowując zwycięstwo tyszan.

Tempish Polonia Bytom – GKS Tychy 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Bramki: 0:1 Jakub Witecki (2), 0:2 Josef Vítek  (25), 1:2 Marcin Słodczyk (37), 1:3 Patryk Kogut (58).

Kary: Polonia - 16, Tychy – 14 minut.