Żywiec: Czarne chmury nad dyrektorem Juraszkiem

  Żywiec: Czarne chmury nad dyrektorem Juraszkiem

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W środę na Zarządzie powiatu żywieckiego ma być głosowany wniosek Franciszka Dybka o odwołanie ze stanowiska szefa żywieckiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, Antoniego Juraszka i jego zastępcy Marka Gołdy.
  - Dyrektor jest hamulcowym budowy nowego szpitala, a obecnie zarządzana przez niego placówka ma nie za dobry wynik finansowy. Chodzi też o złą atmosferę, jaką wywołuje swoimi kontrowersyjnymi decyzjami. Kończy się to przepychankami personalnymi i procesami sądowymi, które wytaczają mu zwalniani przez niego pracownicy - argumentuje Franciszek Dybek, członek zarządu powiatu.
  Dyrektor nie zgadza się z zarzutami.
  - Są absurdalne. Nie blokuję budowy szpitala. Zostały przygotowane projekty, przeprowadziliśmy wstępne rozmowy z grupami kapitałowymi - podkreśla Juraszek. Dodaje jednak, że jego koncepcja zmian w służbie zdrowia różni się od przedstawianej przez wicestarostę żywieckiego, Jana Miodońskiego, który odpowiada za sprawy związane ze służbą zdrowia w powiecie.

  - Wicestarosta jest zwolennikiem wydzierżawienia majątku i zarządzania prywatnej firmie. Ja uważam, że lepsze jest wybudowanie nowej placówki na zasadzie partnerstwa prywatno-publicznego - zaznacza dyrektor ZZOZ.

  Miodoński poproszony o ocenę pracy Juraszka wypowiada się bardzo ostrożnie. - Pod względem finansowym oceniam ją dobrze, bo od początku roku jest tylko niewielkie zadłużenie - mówi wicestarosta. Dodaje jednak, że "jest coś na rzeczy", bo stosunki z pracownikami nie są idealne. - Właśnie dotarło do mnie kolejne pismo protestacyjne od pielęgniarek. Zarzucają dyrektorowi, że zatrudnia osoby pobierające świadczenia emerytalne i przegrywa procesy sądowe z byłymi pracownikami - tłumaczy Miodoński.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   opinia dot artykułu

   mobingowany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 79 / 63

   analogiczna sytuacja występuje w RPWiK Katowice S.A pracownikom zmienia się warunki pracy na gorsze tworzysię sztuczne stanowiska dla pupilków i donosicieli dominują układy towarzyskie ważne są...rozwiń całość

   analogiczna sytuacja występuje w RPWiK Katowice S.A pracownikom zmienia się warunki pracy na gorsze tworzysię sztuczne stanowiska dla pupilków i donosicieli dominują układy towarzyskie ważne są plecy kolesiostwo i nepotyzm.Uczciwych ludzi się poniża i dyskryminuje.to ma być firma fair pleay. OCZYWIŚCIE są ludzie w większości uczciwi ale do stanowisk dorwali się także ludzie dwulicowi iðacy po trupach ...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama