Fałszywa awantura o Barbarę Blidę

  Fałszywa awantura o Barbarę Blidę

  Teresa Semik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Awantura, jaka rozpętała się wokół rzekomo sfałszowanego postanowienia o wszczęciu śledztwa w sprawie Barbary Blidy, zadziwia coraz bardziej.
  Jak na razie świadczy jednak, co najwyżej, o bałaganie w katowickiej prokuraturze. W grę wchodzić może również zwykła pomyłka.

  Posłowie z sejmowej komisji śledczej zamierzali nawet powoływać do wyjaśnienia tej sprawy grafologa, a tymczasem "fałszerz" znalazł się sam i to bardzo szybko, bo już następnego dnia. Niczego też nie zamierzał ukrywać.

  We wtorek Prokuratura Okręgowa w Warszawie przesłuchała prokuratora Jarosława Wilczyńskiego z Prokuratury Rejonowej Katowice Centrum-Zachód, który 3 marca 2006 roku formalnie przygotował postanowienie o wszczęciu śledztwa "w sprawie przyjęcia korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcje publiczne" i parafował tę decyzję "wz" prokuratura Jacka Krawczyka, którego w tamtym czasie zastępował bardzo często.


  Chodziło o śledztwo wszczęte po zeznaniach byłego posła lewicy Ryszarda Z., a dotyczące korumpowania głównie polityków lewicy przez Barbarę K., zwaną śląską Alexis.

  W tej sprawie pojawiło się nazwisko Barbary Blidy, której Alexis miała przekazać nieodpłatnie do użytku mercedesa wraz z kierowcą. Cały ten wątek śledztwa wszczęty po zeznaniach Ryszarda Z. - który sam się zgłosił ze swoimi rewelacjami - został ostatecznie umorzony z powodu braku dowodów.

  Nie było wówczas jeszcze mowy o pośredniczeniu Barbary Blidy we wręczeniu 80 tysięcy złotych byłemu prezesowi Rudzkiej Spółki Węglowej. Ten fakt został ujawniony później po zeznaniach samej Barbary K. i za tę płatną protekcję Blida miała usłyszeć zarzuty, kiedy do jej domu przyszli funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w kwietniu 2007 roku.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama