Katowicach rozpoczyna się proces w sprawie katastrofy hali...

  Katowicach rozpoczyna się proces w sprawie katastrofy hali Międzynarodowych Targów Katowickich

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dziś w Katowicach rozpoczyna się proces w sprawie katastrofy hali Międzynarodowych Targów Katowickich
  Trwające ponad dwa lata śledztwo zakończyło się w ubiegłym roku. Przesłuchano dwa tysiące świadków, w tym ponad 1300 pokrzywdzonych. Aktem oskarżenia objętych jest 12 osób. Wśród podejrzanych są m.in. dyrektor techniczny MTK Adam H. oraz dwaj byli członkowie zarządu Targów - obywatel nowozelandzki Bruce R. i Ryszard Z.

  Podczas posiedzenia organizacyjnego jeden z oskarżonych, były prezes targów Bruce R. wnioskował o przeprowadzanie rozpraw przynajmniej dwa razy w tygodniu, aby przyspieszyć proces.

  Z postępowania wyłączono sprawę jednego z oskarżonych, koordynatora technicznego MTK Piotra I., który w dniu targów gołębi nie polecił otwarcia drzwi ewakuacyjnych. Oskarżony wystąpił o dobrowolne poddanie się karze. Prokurator zarzucił mu narażenie wielu osób na śmierć lub uszczerbek na zdrowiu. Ma zostać skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu.

  W styczniu 2006 roku podczas wystawy gołębi pocztowych pod ciężarem śniegu zawalił się dach hali wystawowej MTK. Zginęło 65 osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama