Konkurs przedstawień o uzależnieniach odbył się w Rybniku

  Konkurs przedstawień o uzależnieniach odbył się w Rybniku

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Domu Kultury w Chwałowicach, dzielnicy Rybnika odbył się V Międzypowiatowy Przegląd Spektakli Profilaktycznych pod hasłem: Dajmy sobie szansę. W konkursie wzięło udział 77 gimnazjalistów z siedmiu śląskich miast. Najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Lublińcu.
  Ideą tego konkursu jest zachęcanie i aktywizowanie młodych ludzi do tworzenia własnych scenariuszy związanych z profilaktyką uzależnień i prezentowania ich na scenie. Ocenie jurorów podlegała: gra aktorska, scenografia, wykorzystanie dźwięku, ruch sceniczny, czytelność treści zawartych w scenariuszu. Komisja konkursowa była reprezentowana przez środowisko artystów, pedagogów i psychologów. Najlepszą sztukę przedstawili uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Lublińcu.

  Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Katarzyna Kunat z Gimnazjum nr 10 w Rybniku przy udziale Wydziału Prewencji KWP w Katowicach. W tegorocznym konkursie uczestniczyła młodzież wraz z opiekunami z Czechowic-Dziedzic, Jastrzębia Zdroju, Lublińca, Raciborza, Rybnika i Żor.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama