Częstochowa: Zlecił kradzież samochodu żony

  Częstochowa: Zlecił kradzież samochodu żony

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zlecenia kradzieży, kolizja i ... wpadka. Tak można opisać nietypowy przykład samowolnego podziału majątku. Sposobem na przejęcie od małżonki samochodu było zlecenie jego kradzieży. Niestety, wykonawca roboty odjeżdżając skradzionym pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w słup. Jak się okazało, był pijany. Teraz zleceniodawca może odpowiedzieć za usiłowanie przywłaszczenia a wykonawca za kradzież i jazdę w stanie nietrzeźwym.
  Około 19.30 w Kamienicy Polskiej doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem marki Fiat 170 z nieustalonych przyczyn doprowadził do dachowania pojazdu, wjechał do rowu i uderzył w słup linii energetycznej. 43-letni kierowca z poważnie uszkodzonego auta zdołał wyjść o własnych siłach.

  Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że mężczyzna był pijany. Miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.
  Po sprawdzeniu samochodu ustalono także, iż pojazd należy do mieszkanki powiatu częstochowskiego. Kobieta stwierdziła, iż samochód został skradziony, najprawdopodobniej krótko przed feralną kolizją. Po wytrzeźwieniu sprawca kolizji opowiedział policjanci nietypową historię.

  Okazało się bowiem, iż 43-latek skradł samochód za namową męża właścicielki samochodu. Za usługę zaproponował wykonawcy dwie flaszki wódki. Wykonawca dysponując kluczykami pojazdu wykonał zlecenie, tyle, że przed tą sfingowaną kradzieżą odurzył się alkoholem. To niewątpliwie zadecydowało o niefortunnym zakończeniu całej historii. Teraz zleceniodawca może odpowiedzieć za próbę przywłaszczenia mienia a wykonujący robotę - za jazdę w stanie nietrzeźwym i kradzież pojazdu. Dzisiaj policjanci z Poczesnej przedstawili zarzuty 29-letniemu mężczyźnie oraz jego wspólnikowi. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama