Mniej bezrobotnych w woj. śląskim

  Mniej bezrobotnych w woj. śląskim

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Po raz pierwszy od pół roku w województwie śląskim zmniejszyła się liczba bezrobotnych.
  Pod koniec kwietnia w regionie bez pracy pozostawało ok. 153,4 tysiąca osób - o przeszło 800 mniej niż miesiąc wcześniej.

  Zmniejszyła się liczba osób, które straciły pracę w wyniku zwolnień grupowych (w lutym w takim trybie straciło zatrudnienie ponad 1000 osób, a w marcu 830, to już w kwietniu ok. 500), a także tych, które są nimi zagrożone (w kwietniu zamiar zwolnienia 740 pracowników zapowiedziało 13 firm). Sytuacja w naszym regionie jest odzwierciedleniem tendencji ogólnokrajowej - w kwietniu w całym kraju bezrobocie spadło o 0,2 procenta, co oznacza, że bez pracy pozostaje 1,721 mln osób.

  - Nie należy popadać jednak w euforię. Zwolnienia grupowe wbrew pozorom nie są główną przyczyną wzrostu bezrobocia. Tak nieznaczny i póki co jednorazowy spadek bezrobocia nie daje podstaw do stawiania tez o znaczących zmianach na rynku pracy w skali całego województwa - przestrzega Aleksandra Skalec, rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama