Europejskie pieniądze na kulturę w województwie śląskim

  Europejskie pieniądze na kulturę w województwie śląskim

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rewitalizacja Zespołu Pałacowo-Parkowego w Koszęcinie, budowa siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i budowa sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu to projekty, które zostaną dofinansowane europejskimi funduszami.
  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarekomendował nowe projekty na listę indykatywną XI Priorytetu: Kultura i dziedzictwo kulturowe Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. To projekty kluczowe, które będą realizowane w ramach wszystkich działań. Zostały one wybrane pod kątem przygotowania inwestycji do realizacji i sprawnego wydatkowania środków unijnych.

  Dwa pierwsze projekty znalazły się na liście podstawowej. Mogą liczyć odpowiednio na 25 i 122 mln zł. Budowa sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu trafiła na listę rezerwową. Ubiega się o 20,59 mln zł.

  Zgodnie z procedurami, nowa, zbiorcza dla całego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko lista, zostanie poddana konsultacjom społecznym, które rozpoczną się 22 maja i potrwają do 22 czerwca 2009 r.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo