Pielęgniarka i Lekarz zatrzymani w Wodzisławiu Śląskim pod...

  Pielęgniarka i Lekarz zatrzymani w Wodzisławiu Śląskim pod zarzutem korupcji

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Katowicach zatrzymali pielęgniarkę wodzisławskiego szpitala i współpracującego z nią lekarza medycyny pracy jednego z ZOZ-ów w tym samym mieście. Kobieta podejrzana jest o przyjmowanie łapówek za pomoc w "załatwieniu" nienależnych rent inwalidzkich. Mężczyźnie natomiast zarzuca się wystawianie za pieniądze bezprawnych zwolnień lekarskich i zaświadczeń o badaniach okresowych.
  Śląscy policjanci zwalczający korupcję ustalili, że pielęgniarka jednego z wodzisławskich szpitali, powołując się na swoje wpływy w środowisku lekarskim, przyjmowała łapówki. Od 2005 roku, za kilkakrotnie przyjmowane kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych, obiecywała pomoc w załatwieniu różnych zaświadczeń i zwolnień lekarskich, a nawet przyznaniu nienależnych świadczeń rentowych. Nieco później w ręce policjantów wpadł współpracujący z nią lekarz medycyny pracy, zatrudniony w jednym z wodzisławskich ZOZ-ów.
  Funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o tym, że mężczyzna ten od 1997 roku kilkakrotnie przyjmował łapówki w zamian za wystawianie zaświadczeń i zwolnień lekarskich, oraz potwierdzanie nie przeprowadzonych badań okresowych.

  Wobec zatrzymanego medyka, któremu grozi nawet 10-letni pobyt w więzieniu, prokurator zastosował poręczenie majątkowe w kwocie 10.000 złotych. Zatrzymana pielęgniarka, decyzją sądu, została natomiast tymczasowo aresztowana. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 8 lat pobytu w więzieniu. Obecnie policjanci sprawdzają zabezpieczone u pary zatrzymanych dokumenty, ustalając kolejne osoby, które za pieniądze otrzymały nienależne im zaświadczenia i zwolnienia.

  Przypominamy, że jeżeli osoby wręczające pieniądze same zgłoszą się, nim zostaną ustalone przez funkcjonariuszy, tylko w ten sposób mogą uniknąć kary, która w tym przypadku sięga nawet 10 lat więzienia. Osoby posiadające w tej sprawie informacje, proszone są o kontakt z policjantami Wydziału do walki z Korupcją KWP w Katowicach ul. Lompy 19, tel. (032) 200-11-50.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama