Ponad 130 mln zł dla lokalnych strategii na wsi rozdano w...

  Ponad 130 mln zł dla lokalnych strategii na wsi rozdano w Katowicach

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Katowicach podpisano umowy w ramach Osi LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013
  Konkurs na wybór lokalnej grupy działania do realizacji lokalnej strategii rozwoju w ramach Osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 trwał od 17 listopada 2008 do 15 stycznia 2009. Na konkurs wpłynęło 15 wniosków od lokalnych grup działania z terenu województwa śląskiego. Wszystkie one spełniły wymagane kryteria i zostały wybrane do realizacji lokalnej strategii rozwoju.

  22 maja podpisano 15 umów o warunkach i sposobie realizacji lokalnej strategii rozwoju. Łączna kwota podpisanych umów na cały okres programowania wynosi 132 102 761,85 zł.

  Realizowane strategie obejmują obszar 7 685 km2. Dotyczyć one będą ponad 895 tys. osób zamieszkałych na terenach wiejskich 93 gmin Województwa Śląskiego.

  Leader to program wsparcia dla społeczności wiejskich, które stawiają na partnerstwo. Ma on przyczynić się do aktywizacji społeczności wiejskich poprzez włączenie partnerów społecznych i gospodarczych do planowania, jak i wdrażania lokalnych inicjatyw.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama