Europejskie Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji...

  Europejskie Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji odbyły się w Katowicach

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W gmachu Sejmu Śląskiego odbyły się Europejskie Targi Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.
  Celem projektu było ułatwienie kontaktu osobom bezrobotnym i poszukującym pracy z pracodawcami, jak również zaprezentowanie instytucji wspierających przedsiębiorczość i instytucji szkoleniowych oraz promowanie samozatrudnienia.

  W targach uczestniczyło ponad 100 wystawców reprezentujących publiczne służby zatrudnienia oraz pracodawcy. Na stoiskach swoje oferty przedstawiały szkoły oraz instytucje szkoleniowe i wspierające przedsiębiorczość. Przedstawiono kilka tysięcy ofert pracy.

  Było to już kolejne przedsięwzięcie, w którym uczestniczyli pracodawcy i przedstawiciele publicznych służb zatrudnienia z krajów Unii Europejskiej, m.in. z Austrii, Belgii, Danii, Czech, Niemiec, Słowacji i Szwecji.

  Uczestnicy targów mogli wziąć udział w licznych warsztatach i spotkaniach poświęconych m.in. przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej, czy programom dotacji unijnych dla przedsiębiorców. Prelekcje doradców EURES poświęcone były warunkom życia i pracy w krajach europejskiego obszaru gospodarczego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama