Ważne
  Szymborska, Penderecki i Małysz pomagają dzieciom!

  Szymborska, Penderecki i Małysz pomagają dzieciom!

  Marlena Polok-Kin

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nad pozaustrojową komorą wspomagania serca dla dzieci Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi pracuje od blisko półtora roku.
  Jest prototyp, potrzebne są jednak środki na dalsze prace. I temu służy akcja Z sercem dla serca - która w niedzielę ponownie pojawi się na antenie telewizyjnej Jedynki. W akcję włączyli się m.in. Wisława Szymborska, Krzysztof Penderecki, Wojciech Fibak i Adam Małysz.

  Zabrzańskie urządzenie, które - podobnie jak stosowana w polskich klinikach komora wspomagania serca dla dorosłych - służyć ma małym pacjentom ze skrajną niewydolnością krążenia. Wykorzystane będzie jako bezpieczny pomost do transplantacji serca lub szansa na regenerację chorego serduszka u dzieci w wieku od 6 - 7 do 12 - 14 lat, ważących od 20 do 40 kg.

  Prototyp pediatrycznej komory został już opracowany dzięki funduszom zebranym podczas ubiegłorocznej zbiórce publicznej, na antenie TVP 1.

  Dzięki akcji sms-owej i aukcji darów udało się wówczas zgromadzić 210 tys. zł. Pieniądze przeznaczone zostały na prace nad prototypem, który po raz pierwszy zaprezentowany został publicznie 7 i 8 marca tego roku na antenie TVP1, podczas pierwszej edycji programu Z sercem dla serca. Wtedy też odbyła się kolejna zbiórka funduszy na kontynuację prac.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama