Jastrzębie Zdrój: pasażerowie wywalczyli dodatkowe kursy

  Jastrzębie Zdrój: pasażerowie wywalczyli dodatkowe kursy

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Pasażerowie korzystający z autobusów linii E-3, która jeździ z Jastrzębia Zdroju do Rybnika, mają do wyboru dodatkowe kursy.
  Władze Międzygminnego Związku Komunikacyjnego przywróciły kilka zlikwidowanych wcześniej kursów po protestach podróżnych. Cztery dodatkowe autobusy jeżdżą w dni robocze, a dwa kolejne w soboty i w niedziele.

  - Są dwa powody dla których postanowiliśmy wznowić kursy. Jednym są wnioski mieszkańców, drugim objazdy związane z remontem drogi wojewódzkiej w Wodzisławiu Śląskim - tłumaczy Benedykt Lanuszny, dyrektor biura MZK.


  Przypomnijmy, część kursów zawieszono 6 marca, bo władze Rybnika nie zgodziły się na pokrycie części kosztów utrzymania linii.

  Od tego czasu autobusy kursowały rzadziej, zarówno w tygodniu jak i w weekendy, a na dodatek zatrzymywały się w Rybniku zaledwie na czterech przystankach. Autobus mijał co prawda kilka przystanków w dzielnicach Rybnika, ale na żadnym się nie zatrzymywał. Po zawieszeniu linii do siedziby MZK popłynęła lawina skarg m.in. od mieszkańców Popielowa. Po zmianach autobusy kursują częściej, ale nadal nie zatrzymują się w żadnej z rybnickich dzielnic.

  - Dodaliśmy sześć nowych kursów. Autobusy kursują w tygodniu po godzinach 9 i 10, czyli wtedy, gdy najwięcej osób dojeżdża do pracy i szkoły. Dwa pozostałe kursują w godzinach powrotów, czyli po godzinie 15. z Jastrzębia Zdroju i po 16. z Rybnika. Natomiast w sobotę i niedzielę dodatkowe autobusy jeżdżą już od samego rana - wyjaśnia Benedykt Lanuszny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama