Za pieniądze banku dzieci z Chorzowa pojadą na wakacje

  Za pieniądze banku dzieci z Chorzowa pojadą na wakacje

  BS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Parafia p.w. św. Marii Magdaleny w Chorzowie pamięta o swoich podopiecznych. Już po raz piętnasty ks. proboszcz Edward Chmiel organizuje dla nich, nieodpłatnie, wakacyjny wypoczynek.
  W tym roku parafia otrzymała wsparcie finansowe w ramach Programu grantowego Bank Dziecięcych Uśmiechów, prowadzonego przez Fundację Banku Zachodniego WBK. Dzięki niemu dzieci pojadą do Kołobrzegu, gdzie przez dwa tygodnie będą mieszkały w ośrodku CARITAS wyposażonym w plac zabaw i dwa boiska. W czwartek 4 czerwca przedstawiciele banku wręczą w Chorzowie cztery dotacje na organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci z rodzin ubogich. Zostaną przekazane w Starochorzowskim Domu Kultury o godz. 15:00. W obecności wychowanków wręczy je dyrektor oddziału BZ WBK, Kazimierz Graca.

  Dotacje zostały przyznane w ramach II tegorocznej edycji programu Bank Dziecięcych Uśmiechów, działającego od 2004 r. Chorzowskie dzieci z parafii św. Marii Magdaleny, oprócz kąpieli w morzu, opalania się, zwiedzania Kołobrzegu i latarni morskiej, będą m. in. mogły pojechać do Rewala, Trzęsacza i Kamienia Pomorskiego. Nie zabraknie im także atrakcji takich jak zabawa w piratów w latarni morskiej czy Reducie Solnej, wizyta w Zieleniewie w wiosce indiańskiej czy w mini ZOO. Najmłodsi będą także mogli zakosztować tak niecodziennych atrakcji, jak jedzenie kiełbasy z bizona, przejażdżka na koniu lub wielbłądzie czy rejs pirackim statkiem.

  - Co roku wspieramy wypoczynek dzieci, które wywodzą się z domów o niskim statusie materialnym - mówi Władysław Cyganik, wolontariusz i opiekun kolonii. - Bez wsparcia ludzi dobrej woli i organizacji, takich jak Fundacja Banku Zachodniego WBK, ci najmłodsi nie mieli by szans na wyjazd wakacyjny poza granice Chorzowa.

  Program grantowy Bank Dziecięcych Uśmiechów wsparł także wypoczynek organizowany przez Stowarzyszenie im. bł. Ojca Ludwika w Chorzowie. Na kolonie letnie do Augustowa na Mazurach pojedzie 40 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Oprócz wycieczek pieszych m. in. do Studzienicznej, wyjazdu nad jezioro Wigry, zwiedzenia Klasztoru Kamedułów czy rejsu statkiem po mazurskich jeziorach, dzieci będą mogły pod okiem instruktora popływać na kajakach.

  - To, jak rozbudowany będzie program wyjazdu, zależy od funduszy, które pozyskamy - mówi prezes Stowarzyszenia, Izabela Nowak. - Mamy świadomość jak bardzo taki wyjazd jest dzieciom potrzebny, że daje im możliwość wypoczynku i poszerzenia własnych horyzontów, i że jest to dla nich bardzo często jedyna możliwość wyjazdu, dlatego staramy się by jak najwięcej mogły zobaczyć.

  W tym roku ze wsparcia Fundacji w Chorzowie skorzysta także 30 dzieci z Zespołu Szkół Integracyjnych, które dzięki dofinansowaniu pojadą na półkolonie oraz 10 wychowanków Ośrodka Wsparcia Rodziny, którzy pojadą na wakacje pod hasłem Jak zdobywać góry.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama