Koniec głodówki przed katowicką kliniką

  Koniec głodówki przed katowicką kliniką

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Głodujący od poniedziałku pracownicy Szpitala Okulistycznego w Katowicach zawiesili w środę głodówkę, ale nie zakończyli protestu.
  Na skwerze przed szpitalem wciąż stoją rozstawione przez związkowców z Sierpnia 80 dwa namioty.

  - Jako gest dobrej woli postanowiliśmy zmienić formę protestu. Stało się tak wskutek rozmów z dyrekcją szpitala i władzami uczelni, z którymi jako Komitet Obrony Szpitala weszliśmy w spór zbiorowy - mówi szef komitetu protestacyjnego dr Marek Czekaj. - W skład Komitetu wchodzą przedstawiciele czterech związków: Związku Zawodowego Lekarzy, Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Solidarności oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego.


  Komitet podpisał wczoraj z dyrekcją protokół rozbieżności, a w piątek ma dojść do wyboru mediatora, zaś rozmowy pracownicy chcieliby rozpocząć już w poniedziałek.

  Przypomnijmy, komitet jest przeciwny planom władz uczelni, które chcą do szpitala okulistycznego przenieść z Zabrza dwie kliniki: endokrynologii oraz alergologii. Wymaga to likwidacji ok. 40 łóżek okulistycznych.

  Władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego nie chcą jednak zrezygnować ze swoich planów, bo uważają, że są one korzystne dla szpitala. Rektor ŚUM prof. Ewa Małecka-Tendera zapewnia, że na tych zmianach z pewnością nie ucierpią pracownicy. - Musieliśmy przenieść kliniki z Zabrza, bo panujące w nich warunki pracy są żenujące. Poza tym dzięki przeniesieniu klinik do Katowic pacjenci okulistyki dostaną możliwość dodatkowych konsultacji - mówi prof. Małecka-Tendera.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama