Jastrzębie Zdrój: Muru nie rozbiorą, mogą otynkować

  Jastrzębie Zdrój: Muru nie rozbiorą, mogą otynkować

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już prawie miesiąc główne wejście do siedziby Jastrzębskiej Spółki Węglowej blokuje... mur, zbudowany podczas manifestacji górniczej 12 maja. Firma chce zmusić związkowców, by go zdemontowali.
  Ale nie potrafi ustalić... kto zorganizował protest. - Możemy go najwyżej otynkować, bo jest nieco dziurawy - pokpiwa Krzysztof Łabądź z Sierpnia 80.
  Mur z betonowych, szarych pustaków, blokuje więc nadal wejście do jednej z największych górniczych spółek. Kontrahenci JSW, kierowani do wejścia awaryjnego, przecierają oczy ze zdumienia. A wszystko dlatego, że prezes JSW się zawziął i chce zmusić organizatorów strajku do rozebrania muru i zapłacenia za powstałe szkody.


  Sęk w tym, że ustalenie organizatora nie jest takie proste. Od kilku tygodni trwa na nich prawdziwe polowanie za pomocą pism. - Chodzi o zasadę, że ludzie odpowiedzialni za szkody powinni za nie zapłacić. Choć w tym wypadku koszt rozebrania muru to kilkaset złotych, nie możemy robić wyjątku. Bo gdyby doszło do większych zniszczeń, organizator i tak musiałby się znaleźć - wyjaśnia Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik spółki.

  Spółka już w dzień po proteście, 13 maja, wysłała do urzędu miasta pismo, w którym prosi o podanie organizatorów manifestacji. - Zamierzamy wystąpić o naprawienie poniesionych szkód - pisze wiceprezes Andrzej Tor do prezydenta Jastrzębia Mariana Janeckiego.

  Sprytnie, bo zgodnie z prawem, organizatorzy muszą o manifestacji powiadomić urząd. 18 maja urzędnicy wysłali więc odpowiedź: - Osobą prawną, w imieniu której zorganizowano zgromadzenie, jest katowicki Region Śląsko-Dąbrowski NSZZ Solidarność - ujawnia Krzysztof Kucia, szef wydziału obywatelskiego.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama