Szukamy dawcy szpiku dla katowickiej studentki Ani Seweryn

  Szukamy dawcy szpiku dla katowickiej studentki Ani Seweryn

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wierzę, że ta akcja uświadomi zdrowym ludziom, iż chorzy są w 100 proc. zależni wyłącznie od ich chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi - mówi Ania Seweryn, oczekującą na przeszczep szpiku
  Dzisiaj w Akademii Ekonomicznej przy ulicy Bogucickiej 3a w Katowicach, w budynku B odbywa się dzień dawcy dla Ani Seweryn i innych chorych. Organizatorzy czekają na wszystkich dawców od godz. 12 do 20.

  Chętni powinni przynieść ze sobą dowód tożsamości z numerem pesel. Lekarzom i pacjentom zależy, by dawców było jak najwięcej, bo wtedy jest szansa na ratunek dla większej liczby pacjentów.
  Historię Ani Seweryn przybliżamy Czytelnikom Polski Dziennika Zachodniego od minionego piątku.

  Ania ma 22 lata i jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Rok temu lekarze zdiagnozowali u niej białaczkę. Od tej chwili jest pacjentką katowickiej Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku. Czeka na przeszczep, a przede wszystkim na odpowiedniego dawcę szpiku, bo okazało się, że wśród 12 milionów potencjalnych dawców kod genetyczny żadnego z nich nie pasuje do kodu Ani.

  - Przeszczep szpiku kostnego jest dla mnie i dla innych chorych na białaczkę jedyną szansą na życie. Każdy dawca jest nową nadzieją dla chorego. Całym sercem wierzę, że ta akcja uświadomi zdrowym ludziom, iż chorzy są w 100 proc. zależni wyłącznie od ich chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi - powiedziała nam Ania. - Myślę, że obalony zostanie mit wielkiego cierpienia przy pobieraniu szpiku. Dla mnie jedyna szansa by żyć jest w nowych dawcach.

  Bycie kandydatem na dawcę szpiku wymaga na początku oddania jedynie 5 mililitrów krwi do przebadania. To podstawa do dalszych badań.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie zdążyliśmy...

   ANIA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 133 / 81

   Aniu [*] aniołku śpij spokojnie... serce pęka :(((((((((

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama