Wojewódzki komendant policji spotkał się w Katowicach z...

  Wojewódzki komendant policji spotkał się w Katowicach z wdowami po policjantach

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Dariusz Biel spotkał się z wdowami i sierotami po policjantach, którzy zginęli w czasie pełnienia służby. Osobom biorącym udział w dzisiejszym spotkaniu przekazane zostały dary rzeczowe.
  Każda śmierć to tragedia osobista i materialna, dla rodzin pozbawionych opieki. Dlatego też osierocone rodziny objęte zostały szczególną opieką przez Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Fundację założył w 1997 roku Komendant Główny Policji.

  Zasadniczym celem działalności jest pomoc materialna dla tych rodzin. Niejednokrotnie renta przysługująca tym osobom jest zbyt niska aby zapewnić utrzymanie sierotom. Obecnie Fundacja sprawuje opiekę nad 24 rodzinami. Z fundacją współpracuje na bieżąco pełnomocnik powołany przez Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama