Zarząd województwa śląskiego zachęca do rozmów...

  Zarząd województwa śląskiego zachęca do rozmów protestującychw rybnickim psychiatryku

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Członek Zarządu Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski spotkał się z przedstawicielami protestujących pracowników służby zdrowia w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo Chorych w Rybniku
  Od prawie tygodnia w szpitalu trwa strajk generalny. Podjęli go pracownicy średniego i niższego szczebla, działający w trzech związkach zawodowych - Kontra, Solidarność i Związku Zawodowym Pielęgniarek i Położnych.

  Na liście 14 postulatów najwięcej emocji budzą punkty dotyczące odwołania dyrektora Andrzeja Krawczyka, który pracuje na tym stanowisku niespełna pół roku oraz wzrostu wynagrodzeń.

  Podczas rozmów Mariusz Kleszczewski zachęcał związkowców do wspólnego dialogu z dyrektorem szpitala oraz związkami, które nie włączyły się do protestu.

  Obecnie straty szpitala wynoszą ok. 2,2 mln zł, kolejne podwyżki płac grożą jego niewypłacalnością. Ocena pracy dyrektora przez Zarząd jest pozytywna. - Andrzej Krawczyk nie miał prawa dać podwyżek mając ujemny wynik finansowy. Możemy dzielić pieniądze kiedy je mamy, w innym przypadku jest to niemożliwe - przekonywał związkowców Mariusz Kleszczewski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo