Związek broni pijanej nauczycielki z Rędzin

  Związek broni pijanej nauczycielki z Rędzin

  PP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nauczycielka Szkoły Podstawowej w Koninie, w gminie Rędziny, która prowadziła zajęcia lekcyjne po kielichu, nie straciła pracy, ponieważ zasiada we władzach gminnych Związku Nauczycielstwa Polskiego. Związek nie wyraził zgody na jej zwolnienie.
  Sprawa miała miejsce w końcu maja, kiedy komisariat policji w Kłomnicach został powiadomiony o tym, że jedna z nauczycielek szkoły w Koninie zaniedbuje obowiązki. Opiekuje się uczniami, ale wygląda przy tym na nietrzeźwą. 46-letnia kobieta została zbadana alkomatem. Urządzenie wykazało, że w wydychanym powietrzu miała blisko 2 promile alkoholu. W sprawie podjęto dochodzenie, które może skończyć się karą nawet 5 lat pozbawienia wolności za brak opieki nad dziećmi, czego skutkiem było zagrożenie ich zdrowia.

  Wójt gminy Rędziny Waldemar Chmielarz wystąpił do oddziału ZNP o zgodę na dyscyplinarne wypowiedzenie umowy o pracę. Padła odpowiedź odmowna, z uzasadnieniem, że kobieta przechodzi problemy osobiste. Posiada też duży dorobek zawodowy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama