Wypadek w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju...

  Wypadek w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju (aktualizacja)

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jeden górnik zginął, trzech zostało rannych w wypadku w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju. Do wypadku doszło, kiedy górnicy przeprowadzali kontrolę podziemnego zbiornika na węgiel. Z niewiadomych przyczyn zbiornik rozszczelnił się.
  To 8 w tym roku śmiertelny wypadek w górnictwie węgla kamiennego.

  Śmiertelną ofiarą wypadku jest nadsztygar, który doznał ciężkich obrażeń. Był reanimowany pod ziemią, a jego zgon stwierdzono w punkcie opatrunkowym. Trzej pozostali górnicy doznali obrażeń niegroźnych dla życia. Po wywiezieniu na powierzchnię zostali przetransportowani do szpitala.

  Do wypadku doszło, kiedy ekipa dozoru, a w niej nadsztygar i dwóch sztygarów stali na ka klapie tzw. zbiornika skipowego, który napełnia naczynia szybu skipowego, transportującego węgiel. Z niewiadomych przyczyn pokrywa zbiornika osunęła się, a trzej górnicy wpadli do środka - jeden został śmiertelnie ranny.

  Trzej pozostali górnicy, między innymi sztygar i górnik - sygnalista, odnieśli w wypadku lekkie obrażenia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama