Uczniowie podstawówki z Będzina testowali e-booki

Uczniowie podstawówki z Będzina testowali e-booki

Magdalena Nowacka

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 testowali dzisiaj e-booki, czyli laptopy z wgranymi podręcznikami oraz programami edukacyjnymi.
Od pierwszego września uczniowie klasy II i III SP nr 2 w MZS nr 1 na osiedlu Zamkowym będą już na stałe korzystać z takiej formy nauki. Inicjatorem pomysłu wyposażenia dzieci w laptopy była gmina.

- Przeznaczyliśmy na to około trzydziestu tysięcy złotych - informuje Marzena Karolczyk, rzeczniczka UM.

Jak podkreśla Radosław Baran, prezydent Będzina, ważne jest, aby dzieci mogły korzystać z nowoczesnych pomocy naukowych już na początku nauki. Także nauczyciel powinien w swojej pracy wykorzystywać te formy przekazu wiedzy, które przez uczniów odbierane są jako wiarygodne, atrakcyjne i adekwatne do rzeczywistości.

Wdrażanie programu pilotażowego e-booków w Będzinie jest kolejnym krokiem, po tworzeniu pracowni komputerowych. Samorządowcy przyznają jednak, że przy tworzeniu nowoczesnych szkół liczą na wsparcie ze strony rodziców oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo