Studia szaleńczo drożeją

  Studia szaleńczo drożeją

  Katarzyna Piotrowiak, Agnieszka Jasińska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od przyszłego roku akademickiego uczelnie państwowe podnoszą opłaty za studia wieczorowe i zaoczne.
  Za semestr nauki trzeba będzie zapłacić średnio 200 zł więcej. Są jednak uczelnie, które zdecydowały się na... kilkutysięczne podwyżki! O 2 tys. zł zdrożeje rocznie zaoczna architektura i urbanistyka na Politechnice Śląskiej

  Na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi za rok nauki na studiach wieczorowych na kierunku lekarsko-dentystycznym student zapłaci nie 18 tys. zł jak dotychczas, ale aż 24 tys. zł. Podobnie na wydziale wojskowo-lekarskim. Opłata za studia wzrośnie o 4 tys. zł i nauka będzie kosztować aż 20 tys. zł rocznie.

  - Wzrost stawek za studia jest podyktowany wydatkami, jakie uczelnia ponosi z powodu wysokich wymogów naukowych i dydaktycznych stawianych przez Ministerstwo Zdrowia - tłumaczy podwyżkę Przemysław Andrzejak, pełnomocnik rektora ds. rozwoju i promocji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
  Ale Łódź nie jest wyjątkiem. Podwyżka dotknie studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Tutaj koszt roku studiów na wydziale lekarsko-dentystycznym wzrośnie z 16 tys. 200 zł do 17 tys. 800 zł.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama