Ważne
  Siemianowice Śląskie: Sporcik dla każdego

  Siemianowice Śląskie: Sporcik dla każdego

  Grzegorz Lisiecki

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już w najbliższy wtorek uroczyście oddany zostanie do użytku "Sporcik", czyli nowy kompleks sportowy, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy Siemianowic Śląskich.
  - Na nowym boisku będzie można pograć w siatkówkę, piłkę ręczną i tenisa; mówimy, że to coś takiego jak trzy w jednym - śmieje się Małgorzata Pichen, kierownik referatu rekreacji, sportu i turystyki siemianowickiego Urzędu Miasta. - To jednak tylko podstawowe funkcje obiektu, bo przecież będzie można na nim grać także w piłkę nożną - dodaje. Inwestycja, która rozpoczęła się jesienią zeszłego roku, kosztowała około 1,5 mln zł


  Nowy obiekt powstał na ulicy Śniadeckiego, niedaleko budynku I Liceum Ogólnokształcącego. Wcześniej przez kilkadziesiąt lat "Sporcik" był asfaltowym boiskiem, z którego korzystali między innymi piłkarze ręczni Międzyszkolnego Klubu Sportowego Siemianowice Śląskie. Byli wśród nich między innymi Piotr Krok, który był powoływany do reprezentacji Polski, a także Janusz Szymczyk, dziś znany szkoleniowiec. Co ciekawe, na boisko przy Śniadeckiego już trzydzieści lat temu mówiono "Sporcik". Teraz obiekt, już oficjalnie, zatrzymał swoją tradycyjną nazwę.

  Stare asfaltowe boisko w ciągu kilku miesięcy przekształciło się w nowoczesny obiekt, który zajmuje niemal dwa tysiące metrów kwadratowych. Nadal będzie służył przede wszystkim do gry w szczypiorniaka, ale na podstawowym boisku będzie można grać także w siatkówkę czy tenisa ziemnego. Obok znalazło się jeszcze miejsce dla ścieżek zdrowia, gdzie będzie można na przykład pobiegać.

  - Dla nas bardzo ważny jest fakt, że obiekt będzie ogólnodostępny - podkreśla Małgorzata Pichen.
  Ze "Sporcika" korzystać będzie można także po zapadnięciu zmroku, ponieważ przy obiekcie zainstalowane zostało sztuczne oświetlenie. To nie wszystko - przy boisku staną ruchome trybuny, które mogą pomieścić 120 osób. Takie trybuny mają jeszcze dodatkową zaletę; można je wykorzystać w innym miejscu. Na przykład w Kompleksie Sportowym "Siemion", czyli najnowocześniejszym boisku do hokeja na trawie w naszym kraju.

  Inwestycja, która rozpoczęła się jesienią zeszłego roku kosztowała około 1,5 mln zł.
  Dodajmy, że "Sporcik" jest kolejnym boiskiem ze sztuczną trawą w Siemianowicach Śląskich. Jeszcze w zeszłym roku oddano do użytku wielofunkcyjny obiekt z tartanową nawierzchnią przy Zespole Szkół Sportowych. Można tam grać w koszykówkę i siatkówkę. Z kolei niedawno, bo miesiąc temu, otwarto boisko przy Młodzieżowym Domu Kultury im. H. Jordana. Początkowo miał tam zostać wybudowany "Orlik", ale ze względów oszczędnościowych - "Orlik" powinien mieć własne zaplecze, a te już było; w postaci budynku MDK - zdecydowano się na własny obiekt.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama