W komunikacji piątek był wolną sobotą

  W komunikacji piątek był wolną sobotą

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  12 czerwca był piątek, sobota czy niedziela? Pytanie nie jest pozbawione sensu i wiedzą o tym zwłaszcza ci, którzy musieli normalnie stawić się w pracy.
  - Urząd pracuje jak w piątek, przecież to normalny nieświąteczny dzień. Wszystkie wydziały są w pełnym składzie, chyba, że ktoś wziął urlop - usłyszeliśmy w katowickim ratuszu. Podobną gotowość do pracy wyraził Grzegorz Dąbrowski z sosnowieckiego UM i kilkanaście innych urzędów z wojewódzkim włącznie, które sprawdziliśmy.

  Ale z dojazdem do pracy, już mogły mieć problemy. Według informacji, które znalazły się na niektórych przystankach, dla autobusów KZK GOP piątek był sobotą. Wolną sobotą.

  - Że coś jest nie tak jak być powinno, zorientowałem się, kiedy dwa kolejne kursy linii 23 nie przyjechały według zwykłego rozkładu wypadły. Ledwo zdążyłem do pracy - mówi nam mieszkaniec Rudy Śląskiej śpieszący się do Katowic. Podobne problemy miał też Jakub Jarząbek z katowickiego ratusza. - Jako miasto nic na to nie możemy poradzić. Przewoźnicy, to spółki prawa handlowego i nie mamy na nie wpływu - dodaje.

  Alodia Ostroch, rzecznik KZK GOP nie pozostawia złudzeń. - Nauczyciele i uczniowie to nasz główny i stały odbiorca usług. Kiedy mają wolne, my też musimy ograniczyć kursy, bo inaczej byłyby nierentowne - mówi.

  Z kolei firmy zajmujące się pobieraniem pieniędzy w strefach płatnego parkowania nie mogą sobie pozwolić na traktowanie piątku jak zwykłego dnia. Również parkomaty np. w Cieszynie nie zrobiły sobie wolnego.
  - Ale proszę mi wytłumaczyć na jakiej podstawie w piątek miałaby nie być pobierana opłata jak w sobotę, niedzielę i święta - pytano nas w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów w Katowicach.

  I tak dochodzimy do sedna. Jeśli podczas długich weekendów do pracy trzeba dojechać komunikacją miejską warto wyjść półtorej godziny wcześniej. Jeśli dojeżdżamy samochodem, nie wolno zapomnieć o opłacie parkingowej. A wszystkiemu są winne nieubłagane prawa ekonomii.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sobota w piątek

   mdarek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Ten problem istnieje od zawsze! Niech mi jeszcze raz jakiś osioł powie, że mam zamienić "wóz na bus"... Mam w nosie proekologiczny "dzień bez samochodu". Tu chodzi o kasę, nie o ideę! Pozdrawiam :-)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama