Gmina Sosnowiec podpisała akt notarialny z Katowickim...

  Gmina Sosnowiec podpisała akt notarialny z Katowickim Holdingiem Węglowym

  MT

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  KHW przystąpi do procedury sprzedaży mieszkań zakładowych na rzecz ich lokatorów położonych w dzielnicach Niwka i Juliusz.
  Po wielomiesięcznych negocjacjach i usunięciu wszystkich przeszkód prawnych, w środę 10 czerwca Gmina Sosnowiec i Katowicki Holding Węglowy S.A podpisały akt notarialny umowy zamiany nieruchomości położonych w dzielnicy Niwka i Juliusz. Chodziło o uregulowanie stanu prawnego nieruchomości stanowiących własność Gminy Sosnowiec - zabudowanych budynkami mieszkalnymi należącymi do Katowickiego Holdingu Węglowego położonymi na terenie dzielnicy Niwka - ul. Kopalnianej, Wojska Polskiego, Konstytucji, Szybowej i Tuwima oraz dzielnicy Juliusz - ul. Spadochroniarzy, Saperów, Komandosów, Obr. Westerplatte, Pilotów, Obrońców Warszawy.


  Gmina Sosnowiec ustanowiła prawo wieczystego użytkowania przedmiotowych nieruchomości na rzecz Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. i przeniosła prawo własności posadowionych na gruncie budynków - co wiąże się z usunięciem przeszkód prawnych w podjęciu przez Katowicki Holding Węglowy S.A. procedury sprzedaży mieszkań zakładowych na rzecz ich najemców.

  W zamian - Katowicki Holding Węglowy S.A. przekazał Gminie Sosnowiec nieruchomości przeznaczone na realizację zadań publicznych tj. obiekt sportowy przy ul. Gałczyńskiego oraz przepompownię wód deszczowych przy ul. Minerów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama