Wici w chorzowskim skansenie - znamy wyniki

  Wici w chorzowskim skansenie - znamy wyniki

  Monika Pacukiewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W tym roku jury Wojewódzkiego Przeglądu Folklorystycznego WICI 2009 przyznało 53 dyplomy i wyróżnienia w kategoriach: zespoły śpiewacze, zespoły inscenizujące zwyczaje i obrzędy ludowe, zespoły taneczne, kapele ludowe, śpiewacy ludowi, instrumentaliści oraz Mistrz i uczeń.
  Wręczono też dwa dyplomy za wieloletnie podtrzymywanie tradycji folklorystycznych własnego regionu: Zespołowi Śpiewaczemu Mierzęcanki oraz Zespołowi Regionalnemu Pszczyna. Dyplom za prezentację strojów ludowych własnego regionu otrzymał Regionalny Zespół Śpiewaczy Radostowiczanki.

  Jury wytypowało także Zespół Śpiewaczy Mizerowianie z Mizerowa, Talizman z Pawłowic oraz Angelę Wawrzyk solistkę z Zespołu Folklorystycznego Wrzos do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą w 2010 roku.

  Wręczenie nagród i koncert finałowy oglądało w niedzielę w skansenie w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku około tysiąc ludzi. Tak dużej publiczności nie miały jeszcze żadne Wici.

  W Wojewódzkim Przeglądzie Folklorystycznym WICI 2009 wzięło udział 96 wykonawców z naszego regionu.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama