Wielka pasja rysowania w Zabrzu

  Wielka pasja rysowania w Zabrzu

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zabrzańska impreza jak co roku - odbywała się bez ograniczeń wiekowych
  1/5
  przejdź do galerii

  Zabrzańska impreza jak co roku - odbywała się bez ograniczeń wiekowych
  ©fot. Arkadiusz Gola

  Siedząc, stojąc, klęcząc, a nawet leżąc, ale zawsze z ołówkiem lub węglem w ręku rysowali uczestnicy dwudniowego 12. Międzynarodowego Festiwalu Rysowania Zabrze - Katowice 2009. Impreza, w której uczestniczyło około 1000 amatorów i artystów plastyków z Polski, Czech, Słowacji, Francji, Rosji i Ukrainy zakończyła się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu.

  Grand Prix festiwalu zdobył Patryk Godula z Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Katowicach. Wyróżnienie w kategorii od 21 do 25 lat zdobył Francuz z Seclin - Antoine Picot. I miejsce w kategorii od 26 do 100 lat zdobyła Francuzka z Tourmignies - Karine Houze.

  Pełna lista laureatów znajduje się na www.festiwalrysowania.zabrze.pl
  Wernisaż wystawy laureatów i wręczenie nagród nastąpi 29 października 2009 (czwartek)godz. 12:00 w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach, w Galerii Piętro Wyżej przy Placu Sejmu Śląskiego 2.

  Wiek rysowników był zróżnicowany. Malowały przedszkolaki, młodzież, dorośli i osoby starsze. Idea festiwalu jest bowiem taka, że może w nim uczestniczyć każdy.

  - Nie wprowadzamy ograniczeń wiekowych i dzięki temu festiwal gromadzi po prostu miłośników rysowania - mówi Witold Berus z Wydziału Budownictwa Urzędu Miejskiego, pomysłodawca i inicjator festiwalu.
  Konkurs polegał na wykonaniu rysunku dowolną techniką z żywego modela w przewidzianym czasie. Wybór modela organizatorzy również pozostawili uczestnikom.

  - W festiwalu uczestniczy szczególnie dużo amatorów. Uczniowie mają okazję przekonać się, że plastyka jest przedmiotem ważnym, choć w szkołach czasem jest spychany na boczny tor - kontynuuje Witold Berus.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama